Jak wynająć mieszkanie od KZGM / miasta / „z Waszej spółdzielni”?

Są to częste pytania, z jakimi młodzi ludzie, których nie stać na wynajem mieszkania

na rynku komercyjnym, zwracają się do nas poprzez pocztę elektroniczną.

Jednym z podstawowych obowiązków, jaki na najemcę nakłada umowa najmu jest regularne uiszczanie opłat za użytkowanie lokalu w postaci czynszu i opłat niezależnych od właściciela. Niestety z różnych powodów najczęściej trudnej sytuacji życiowej – materialnej, zdrowotnej – zdarza się, iż najemca przestaje realizować ten obowiązek.

Każdy z nas dzieli wspólną przestrzeń z innymi ludźmi posiadając bliższe lub dalsze sąsiedztwo. Na to kogo spotykamy na klatce schodowej, podwórku, windzie, parkingu lub tuż za ścianą własnego mieszkania z reguły nie mamy wpływu.

Według przepisu art. 688 § 1 kodeksu cywilnego, za zapłatę czynszu i innych należnych opłat odpowiadają solidarnie z najemcą stale zamieszkujące z nim osoby pełnoletnie.

Znalezione obrazy dla zapytania okna foto

Właściwa eksploatacja mieszkania, czyli jak zapobiec zagrzybieniu w lokalu.

Zbliżają się chłodne dni, wkrótce na termometrach pojawią się ujemne temperatury, spadnie śnieg i zacznie się prawdziwa zima. Chyba nikt nie lubi marznąć, dlatego przygotowujemy nasze mieszkania na nadejście chłodu. Zamykamy i dodatkowo uszczelniamy okna, zatykamy „wiejące” kratki wentylacyjne. Staramy się zatkać każdą dziurę, aby tylko ciepło nie uciekło z naszego mieszkania, bo rachunki za ogrzewanie coraz większe. Przykręcamy zatem kaloryfery, żeby trochę zaoszczędzić na ogrzewaniu, ogrzewamy się w gorącej kąpieli, ugotujemy coś ciepłego i.....jakoś tą zimę przeczekamy.