Jak wynająć mieszkanie od KZGM / miasta / „z Waszej spółdzielni”?

Są to częste pytania, z jakimi młodzi ludzie, których nie stać na wynajem mieszkania

na rynku komercyjnym, zwracają się do nas poprzez pocztę elektroniczną.

Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach jest jednostką organizacyjną Gminy Katowice. Jednym z naszych zadań jest zarządzanie mieszkaniami gminnymi,
co nie oznacza jednak, że decydujemy o tym, z kim może zostać zawarta umowa najmu danego lokalu. Decyzje w tym zakresie są podejmowane w Wydziale Budynków
i Dróg Urzędu Miasta Katowice (WBiD) - ul. Rynek 1 i to tam należy zwracać się z pytaniami o możliwość wynajęcia mieszkania.

 

Istnieje kilka możliwości stania się najemcą lokalu z zasobu mieszkań, którymi zarządza KZGM w Katowicach.

  • Podstawową drogą jest złożenie stosownego wniosku w WBiD przez osobę spełniającą ustanowione kryteria i cierpliwe czekanie „w kolejce”.
  • Jest też możliwość wzięcia udziału w programie mieszkanie za remont”To  link do strony internetowej UM Katowice: mieszkanie-za-remontSzczegółowe informacje na temat mieszkań oddawanych w najem po przeprowadzeniu remontu przez przyszłego najemcę można uzyskać w Wydziale  Budynków i Dróg Urzędu Miasta Katowice na I piętrze przy Rynku 1 w Katowicach lub pod nr tel. 32 25-93-634.
  • Jest wreszcie możliwość wzięcia udziału w przetargu na stawkę czynszu. Osoba, która wylicytuje najwyższą stawkę czynszu, zostaje najemcą danego lokalu. To link do strony internetowej UM Katowice: przetargi-na-nieruchomosci-miasta. Szczegółowych informacji na temat przetargów udziela Wydział Budynków i Dróg – Referat Lokali Mieszkalnych Urzędu Miasta Katowice- Rynek 1 w Katowicach lub pod nr tel. 32 25-93-634 lub 32 25-93-949 lub 32 25-93-295.