Szanowni Państwo,
docierają do nas sygnały od Państwa o pojawieniu się w Waszych skrzynkach pocztowych pism

dotyczących oferty pomocy w uzyskaniu dotacji do wymiany starych pieców węglowych. Pytacie Państwo o nadawcę pism i szczegóły dotyczące możliwości uzyskania dotacji.
Odpowiadamy: Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej nie wysyłał korespondencji w tym zakresie, a wszelkie informacje na temat możliwości uzyskania dotacji warto uzyskać u źródła, czyli w Urzędzie Miasta Katowice, a konkretnie w Wydziale Kształtowania Środowiska przy ul. Młyńskiej 2a w Katowicach.

Warto wiedzieć, że w Katowicach do wymiany starego kopciucha można uzyskać nawet 10 tys. zł. dofinansowania, ale jeśli planujecie Państwo zmianę sposobu ogrzewania na ekologiczne w przyszłym roku, wniosek o dofinansowanie należy złożyć do końca roku 2021.

Przypominamy jednak; jeśli jesteście Państwo najemcami lokalu komunalnego i planujecie złożenie wniosku o dofinansowanie osobiście lub korzystając z pośrednictwa firm prywatnych – w pierwszej kolejności musicie uzyskać zgodę właściciela lokalu na zmianę sposobu ogrzewania. W tym przypadku należy zwrócić się z pismem do KZGM, ul. Grażyńskiego 5 lub poprzez e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Nasz Zakład w ramach walki z niską emisją zaplanował na przestrzeni kolejnych 10 lat wykonanie termomodernizacji oraz zmiany ogrzewania w 88 budynkach własności miasta Katowice, na kwotę brutto ok. 300 mln. złotych.