Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach nie doczekał się jeszcze uwiecznienia na stronach internetowej encyklopedii Wikipedia, natomiast już od ponad roku swoją notkę ma tam Willa Jacobsena – zabytkowy budynek położony w dzielnicy Szopienice-Burowiec, będący siedzibą jednej z naszych Administracji.

Willa Jacobsena − zabytkowy budynek administracyjny, zlokalizowany w katowickiej dzielnicy Szopienice-Burowiec, przy ul. ks. bpa Herberta Bednorza 60.

Obiekt wzniesiono na początku XX wieku w stylu historyzmu i modernizmu. Jego właścicielem był Jacobsen, od którego nazwiska wziął nazwę. Budynek wpisano do rejestru zabytków 17 czerwca 1982 (nr rej.: A/1291/82), granice ochrony obejmują obiekt w ramach ogrodzenia; kamienica jest murowana z cegły. Podczas III powstania śląskiego w budynku przebywał Wojciech Korfanty.

Obecnie w budynku mieści się Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej − Oddział Eksploatacji Budynków Nr 2 w Katowicach.”
(źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Willa_Jacobsena)

(zdjęcie: Autor Michał Bulsa (Lahcim nitup),źródło: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Katowice_Szopienice_-_Willa_Jacobsena_(2).jpg)