W grudniu 2011 r. pisaliśmy w jednej z prezentacji zamieszczonej na naszej stronie o zakończeniu remontu elewacji zabytkowej kamienicy przy ul. Dyrekcyjnej 3, który pozwolił przywrócić jej dawną świetność.

W trakcie trwającego z przerwami, od maja do 2010 r. do listopada 2011 r. remontu, odtworzone zostały wszystkie jej zdobienia i detale architektoniczne, zamontowano również na nowo elewację z jasnej, glazurowanej cegły licowej.

Obecnie pragniemy poinformować, iż efekty pracy zostały docenione przez Kapitułę prestiżowego konkursu „Modernizacja roku”, która przyznała Komunalnemu Zakładowi Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach w XVI edycji konkursu  wyróżnienie za wykonaną restaurację tej kamienicy. Nagrodę wręczono przedstawicielom tut. Zakładu na Zamku Królewskim w Warszawie w dniu 29.08.2012 r. Uznanie Kapituły cieszy tym bardziej, iż grono konkurentów było naprawdę duże, a ranga wyróżnienia jest o tyle wyższa, że zgodnie  z regulaminem konkursu w danej kategorii przyznawane jest tylko I miejsce i wyróżnienie, które de facto można traktować jako II miejsce.

W kategorii, w której pretendowaliśmy do nagrody – obiekty mieszkalne – pierwszą nagrodę zdobyła Willa Grażyna, która mieści się w Świnoujściu przy ul. Wybrzeże Władysława IV 8. Zwycięzcy gratulujemy. 
Więcej informacji o konkursie i obiektach zakwalifikowanych do jego II finałowego etapu znajdziecie Państwo na stronie http://www.modernizacja-roku.pl/

O remoncie zabytkowej kamienicy i zgłoszeniu jej przez KZGM w Katowicach do wspomnianego konkursu zamieszczono również artykuł w portalu Gazeta.pl, do którego link przedstawiamy poniżej zachęcając jednocześnie do zapoznania się z jego treścią.

http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,73757,12357709,Zabytkowa_kamienica_nabrala_blasku__Teraz_dostanie.html